29.11. 2022

Promítání filmu Star Stuff

V úterý 29.11. uvede teplická hvězdárna ne zcela tradiční dokumentární film Star Stuff íránsko-italského režiséra Milada Tangshira. V dokumentu budeme putovat po odlehlých astronomických observatořích ve vysokých horách v Chile, po pátém největším ostrově La Palma v Kanárském souostroví nebo po polopouštní oblasti v Jižní Africe.

V těchto odlehlých oblastech se díky moderním technologiím a mezinárodní vědecké komunitě podařilo dosáhnout významných objevů v otázkách o původů vesmíru nebo vzniku života na naší planetě.

Film zobrazuje bezprostřední pohled z každodenního života obyčejných farmářů, rybářů, zkrátka lidí, kteří jsou bezprostředně spojeni s odlehlými místy u těchto velkých observatoří. V celém průběhu dokumentu tito lidé sdílí s divákem své niterní myšlenky, prožitky a vzpomínky nebo pouhou fascinaci úžasným nočním nebem při sledování hvězd.

Světová premiéra se uskutečnila na filmovém festivalu v Turíně v roce 2019. Repríza se uskuteční 29. 11. od 20:00 v teplické hvězdárně. Film je uváděn v původním znění (španělsky, italsky, afrikánsky a anglicky) s českými titulky.

Přes tento odkaz si můžete zakoupit vstupenky na promítání filmu: 


211

4

5

7

9

10