21.06. 2015

Výročí 20 let planetária v Teplicích

Dne 21. června 2015 si připomeneme 20 let od otevření teplického planetária. Při této příležitosti jsme na tento den od 15 hodin připravili vzpomínkový pořad, který připomene historii planetária a demonstruje jeho možnosti.

Teplické planetárium stojící na sídlišti Šanov 2 je již po 20 sezón místem kam směřují lidé na své cestě za poznáním tajemství vesmíru. Logicky doplnilo mezeru mezi již stojící hvězdárnou a zájemci o astronomii, která zde dlouhá léta byla a pomohlo mnoha generacím žáků v Ústeckém kraji lépe pochopit problematiku učiva o vesmíru na školách.

Zveme širokou veřejnost, aby se přišla podívat na to, jak trnitá cesta vedla k jeho vybudování. Pokud Vás zajímá technická stránka věci uvidíte také zcela unikátní záběry ze stavby kopule teplického planetária. Zájemci o hlubší pochopení přístroje ZKP2 se na závěr mohou zúčastnit malé exkurze přímo u samotného zařízení.

Program
15:00 - ze vzpomínek bývalého ředitele, pana Vlastimila Buchteleho
16:00 - promítání vzpomínkových filmů ze stavby kopule a slavnostního zahájení
17:00 - promítání pořadu vytvořeného k otevření planetária, popsání projekčních možností přístroje ZKP2 přímo u přístroje

Vstup zdarma!