Na další měsíc připravujeme:

Podívejte se na program, který pro vás připravuje planetárium na duben 2019. Naleznete jej zde. A co se bude dít na hvězdárně?

DENNÍ POZOROVÁNÍ – sobota a neděle, začátek ve 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00

Pozorování Slunce (sluneční skvrny, fakulová pole, protuberance). Pokud nebude jasno, koná se v uvedené časy pouze náhradní program v kinosále hvězdárny (tento je zaměřený zejména na Slunce). Náhradní program je doplněný prohlídkou výstavy a dalekohledů.

VEČERNÍ POZOROVÁNÍ – pátek a sobota, začátek ve 21:00, 22:00

Pozorování objektů večerní oblohy dalekohledem (planeta Mars, dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny, galaxie). Měsíc je možné pozorovat od 12. 4. do 20. 4. Pokud nebude jasno, koná se v uvedené časy pouze náhradní program v kinosále hvězdárny (tento je zaměřený zejména na aktuální oblohu). Náhradní program je doplněný prohlídkou výstavy a dalekohledů.

 

SETKÁNÍ V PRVNÍ ČTVRTI

Cyklus zajímavých přednášek na aktuální témata bude na teplické hvězdárně na Písečném vrchu pokračovat v pátek 12. 4. 2019 od 20:00. Tentokrát si povíme něco o Kosmonautice dnes a zítra.

 

CAFÉ NOBEL        

Jak si představit nekonečno? Co se dá s nekonečnem dělat? A jak se nekonečno vyvíjelo? To jsou otázky pro dubnového hosta Café Nobel, se kterým se setkáme na teplické hvězdárně na Písečném vrchu v úterý 16. 4. 2019 od 18:00. Po stopách nekonečna se vydáme s odbornou asistentkou katedry matematiky Přírodovědecké fakulty UJEP - PhDr. Magdalenou Krátkou, Ph.D.


Celý text ...
CN-solarografieSolarografie je fotografická technika, umožňující zachycení drah Slunce na obloze během dlouhých expozicí, trvajících i půl roku. Jako kamera se používá podomácku vyrobená dírková komora. Astronom Mgr. Maciej Zapiór, PhD z Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově představí základy této techniky a její možnosti v registrování pohybu Slunce a jiných pomalých procesů ve čtvrtek 21. března na teplické hvězdárně.
Celý text ...
HV -kresba2_web kvalitaBlíží se historicky první český Den hvězdáren a planetárií, který vyhlásila Asociace hvězdáren a planetárií a k němuž se společně s dalšími dvanácti subjekty hrdě hlásíme. Položíte společně s námi 15. března důstojný základ nové tradici? 
Celý text ...


© 2013 - 2018 Severočeská hvězdárna a planetárium Teplice, p. o.